Quicky - Novinky - Antispamová ochrana DIVTCHA

Quicky

Nabízíme

Reference

Novinky

Kontakt

Antispamová ochrana DIVTCHA

Antispamová ochrana DIVTCHA zajistí, aby vám do diskuse psali pouze lidé a ne spamovací roboti.

Vyvinuli jsme pro vás  nový způsob ochrany před nechtěnými zprávami. Již nyní pracujeme na diskuzi a kontaktním formuláři, kde tuto novinku uvidíte v praxi.

captchaJistě znáte tzv. ochranu CAPTCHA, která staví svou funkci na tom, že člověk je schopen rozeznat i zdeformované písmo, zatímco počítač ne. Výsledkem jsou ale bohužel mnohdy nečitelné obrázky, které ani člověk nerozluští.


DIVTCHADIVTCHA byla stvořena proto, aby se uživateli usnadnila práce a přesto zůstala úroveň ochrany. Zatímco CAPTCHA obrázky deformuje, DIVTCHA nikoliv. Uživatel přepisuje naprosto ostrá a jasná písmena a tak ho celý proces mnohem méně obtěžuje. Aby zajistila stejnou, nebo možná ještě vyšší ochranu, byl zvolen zcela nový způsob řešení. Zatímco vy, jako člověk vidíte text jako obrázek, ve skutečnosti se koukáte na kód internetové stránky (HTML), který je tak uzpůsobený, že vypadá jako obrázek. Stroj tedy nemá k dispozici obraz na "dešifrování".

divtcha v textuDalší možností, kterou DIVTCHA nabízí je kód v textu. Pokud nechcete z jakéhokoliv důvodu box s kódem, můžete si zvolit variantu kód v textu. Kód je chráněn před roboty, potože je stejný jako okolní text (pokud se správně nastaví) tak robot nebude schopný při "vyfocení" obrazovky oddělit text od kódu. Uživatel tedy přepíše kód snadno a bez luštění, robot naopak musí překonat mnoho zásadních překážek.

Jak na tom budou nevidomí? Díky spolupráci s nevidomým jsme do DIVTCHA přidali i alternativu pro nevidomé. Můžete si zvolit mezi alternatiní otázkou (např. Kolik minut má jedna hodina? (pouze číslo)), matematickými otázkami (např. Kolik je jedna hruška plus osmička jablek? (pouze číslo)), nebo zvukovým přehráním kódu.

Pouze čas ukáže, zda je nutné DIVTCHA ještě jinak chránit. Zatím nabízí 5 úrovní zabezpečení od "Žádné" po "Vysoké". Pokud by to bylo žádoucí, je možné bez problémů pokřivit i obrázek, ale věřím, že to nebude potřeba.

DIVTCHA si můžete vyzkoušet již nyní zde : Testovací stránka antispamové ochrany DIVTCHA
DIVTCHA si můžete stáhnout již nyní zde : Download
Pokud použijete ochranu DIVTCHA pro svůj projekt, informujte mne prosím o tom na info@hawwwran.com, jen pro přehled. Děkuji

V připadě, že nám budete chtít sdělit cokoliv ohledně DIVTCHA, můžete psát na info@hawwwran.com
Copyright 2008 - 2020 ©www.quicky.cz Srank PageRank yLinks Hawwwranova kontrola validity Rss Kanal